Starší slepice

Mám možnost koupit starší slepice, doporučíte mi to?

Nakoupit starší nebo tzv. vynesené slepice je v dnešní době běžnou věcí, jelikož se na vynesené slepice někteří chovatelé specializovali a nechovají je jen kvůli snášce vajec, ale také pro lepší pocit z toho, že slepičky zachránili od okamžité cesty na jatka nebo do kafilerie zrovna když poprvé za života opustily intenzivní chov.

Nákup a chov vynešených slepic má ale svá úskalí o kterých je dobré vědět.

Většinou se tedy jedná o slepice staré 70 a více týdnů, které jsou po doporučeném chovném období vyřazeny z intenzivního chovu.

Je třeba si uvědomit dvě zásadní věci: Přestože je pořizovací cena nízká, kupujete vyřazenou slepici (byť ještě snáší), která je vyřazena proto, že její další chov už by byl pro velkochov nerentabilní. Dalším faktorem, se kterým musíte počítat, je to, že slepice přechází z optimálních teplotních, výživových a světelných podmínek „věčného léta“ do podmínek zcela jiných.

Především v případě, kdy se tyto slepice dostanou do podmínek kratšího dne, než jsou zvyklé (ale i jiné krmné dávky a stresu), je třeba počítat s tím, že hned po „ubytování“ začnou pelichat - přepeřovat. To znamená nejen delší pauzu ve snášce, ale i stav, kdy je kuřice oslabena (přepeřování jí bere hodně živin i energie), ztrácí hmotnost, odolnost a může dojít i k úhynu. Pokud slepice toto období překoná a přepeří, navrací se ke snášce.

Občas je možné nakoupit také slepice ve snášce nebo tzv. roční slepice. Taková slepička je v plné síle, snáší vejce, je opeřená a má před sebou ještě slibnou a dlouhou budoucnost. Pokud se nám podaří koupit slepice do jednoho roku stáří za výhodnou cenu, pak se jedná o nejlepší kompromis mezi nákupem kuřic a vynesených slepic.

Pro nákup vynesených slepic doporučujeme přejít na web: www.vynesene-slepice.cz

KONTAKTUJTE NÁS

Kuřice s.r.o.

Miřetín 24

Proseč, 53944

prodejkuric@seznam.cz

+420 465 320 321

+420 737 736 775

číslo účtu: 2801102719/2010  (Fio banka)

Sociální sítě

Ikona-fb